Koszyk

Plecaki wycieczkowe (do ±35 l)

Małe i średnie plecaki turystyczne

Wybierając się na wycieczkę, wędrówkę po lesie czy krótki wyjazd turystyczny potrzebujesz niedużego plecaka. Musi być praktyczny i wygodny. I takie właśnie plecaki znajdziesz w naszym sklepie. Oferujemy także plecaki do miasta, do codziennego użytku. Zapoznaj się z ofertą eTrapera poniżej.

Produkty 1-24 z 61

Ustaw Kierunek Malejący

Produkty 1-24 z 61

Ustaw Kierunek Malejący

Jak wybrać plecak turystyczny?

Wybór małego lub średniego plecaka turystycznego może okazać się nie lada problemem. Oferta na rynku jest bardzo duża. Ale spokojnie, wystarczy określić do czego będzie używany i sytuacja robi się bardziej klarowna. Jesli szukasz plecaka typowo w góry, na jedno- dwudniowe wycieczki, zwróć uwagę, aby plecak miał przynajmniej dwie przegrody. Ułatwi to podział załadunku np. na ubrania i jedzenie. Dobrze żeby plecak posiadał kilka mniejszych i większych kieszeni zewnętrznych. Do takich kieszeni zazwyczaj wkładamy coś z czego często korzystamy na szlaku lub w podróży. Boczne kieszonki przydają się na napoje lub przekąski. Dokumenty i inne cenniejsze przedmioty chowamy do kieszonek wewnętrznych zamykanych na zamek.

Jeśli szukamy plecaka miejsko-turystycznego, który będzie używany na co dzień i tylko sporadycznie na wyjazdy, wtedy wystarczy jedna komora plecaka. Nie są także konieczne liczne kieszenie, uchwyty czy paski kompresyjne. Wybieramy wtedy prosty plecak o jednolitej bryle. Nie będzie on też narażony na taką intensywność używania jak podczas trekkingu, więc materiał z którego jest zrobiony nie musi być specjalnie wzmacniany. Cena plecaka codziennego/miejskiego jest oczywiście niższa niż plecaka trekkingowego.

Dobry plecak trekkingowy w dobrej cenie

Plecaki trekkingowe o pojemność 20-30 litrów cieszą się największym zainteresowaniem w naszym sklepie. To plecaki wykorzystywane zazwyczaj na jednodniowe wyjścia w góry (jeśli chcesz wędrować z całym sprzętem od schroniska do schroniska przez wiele dni, musisz wybrać plecak o pojemności 45-70 litrów). Dzięki nowoczesnej technologii są to plecaki wygodne i lekkie, więc mogą je nosić zarówno panie jak i panowie. Plecak trekkingowy 30 litrów musi oferować odpowiednią ilość miejsca, aby zabrać ze sobą kilka ubrań na zmianę i podstawowy sprzęt potrzebny na szlaku. Przyda się zatem obszerna komora główna i kilka większych, bądź mniejszych kieszeni. Wybierając plecak zwróć uwagę, czy posiada on możliwość podczepienia sprzętu także na zewnątrz. Służą do tego różnego rodzaju troki, klamry, uchwyty i karabinki. Plecaki trekkingowe często posiadają boczne paski kompresyjne. Mogą one okazać się bardzo przydatne jeśli odpowiednio je zastosujemy. Zadaniem pasków jest kompresja plecaka, eliminowanie pustej przestrzeni w plecaku. Kiedy plecak nie jest w pełni zapakowany, wystarczy "naciągnąć" paski a zmniejszymy dzięki temu jego objętość. Nasz ładunek w środku nie będzie się też dzięki temu przesuwał. Drugim zastosowaniem takich pasków jest przytroczenie ładunku czy dodatkowego wyposażenia na zewnątrz plecaka (chodzi o karimaty, śpiwory itp.). Niektórzy klienci narzekają, że paski kompresyjne są za krótkie. Jednak jest to kwestia bezpieczeństwa. Krótkie paski po prostu nie wiszą wokół plecaka, co mogłoby skutkować zaczepieniem paska o skały czy gałęzie. Pamiętajcie, że jeśli jest taka potrzeba i chcecie przymocować większy bagaż, możecie dokupić dłuższy pasek kompresyjny.

Ceny plecaków trekkingowych w sklepie eTraper zaczynają się już od ok. 120 zł. To proste modele, jednak dla kogoś, kto nie dysponuje większą kwotą i będzie korzystał z plecaka okazjonalnie będzie on wystarczający. W tym przedziale cenowym polecić możemy plecaki Campusa Nevada lub Oregon, a także Bergsona np. Asker. Bardzo udaną jest seria plecaków Regatta Blackfell o różnych pojemnościach. Sami z nich korzystamy na wypady w Sudety i sprawdzają się doskonale. Jeśli planujesz wydać na plecak 200-270 zł z pewnością zadowolony będziesz z któregoś z modeli Bergsona, szczególnie Molde, który jest u nas bestsellerem. Plecaki trekkingowe Fjord Nansen to wydatek ok. 350-400 zł. To sprawdzone plecaki z ugruntowaną renomą na rynku. Fjord Nansen od lat robi świetne plecaki i namioty.

System nośny, co to takiego?

Na system nośny składa się kilka elementów - szelki, wszelkie wkładki usztywniające plecy, np. stelaże, gąbki czy siatki dystansujące, a także paski piersiowe i biodrowe. Producenci korzystają ze swoich autorskich konstrukcji, a w zależności od wielkości lub przeznaczenia plecaka systemy te mogą się bardziej lub mniej od siebie różnić. Nikt nie zastosuje przecież skomplikowanego systemu z pełną regulacją w plecaku turystycznym za 100 zł. System nośny w plecaku trekkingowym pozwala na dopasowanie plecaka do budowy ciała i wzrostu użytkownika. To bardzo ważne, aby nie obciążał zbytnio samego kręgosłupa, a ciężar rozkładał się równomiernie. Plecak nie może "wisieć" na plecach. Ważne jest prawidłowe używanie pasów piersiowych i biodrowych, dobre ich dopasowanie pozwoli odciążyć kręgosłup. Warto sprawdzić jak dopasowany jest plecak codzienny lub szkolny naszego dziecka. Często widzimy jak dzieci noszą plecak na jednym ramieniu lub zwisający aż za pupę, a wystarczy wyregulować szelki i stosować pas biodrowy lub piersiowy (coraz częściej plecaki dziecięce je posiadają) aby uzyskać znaczącą poprawę. Systemy nośne umożliwiają dobrą wentylację pleców, co przekłada się na wysoki komfort podczas długich wędrówek w górach. Systemy Air In-Vent SQ-Mesh Bergsona lub StreamAir Regatty skonstruowane są tak, aby plecak zachował niewielki dystans od pleców. Pozwala to na swobodny przepływ powietrza i plecy nie robią się mokre. W specyfikacjach plecaków staraliśmy się przybliżyć nieco poszczególne systemy, więc zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą plecaków trekkingowych.